Açık Hava Sistemi Kiralama Ankara

Açık Hava Sinema Sistemleri

Açık hava sineması; bir bina içerisinde bulunmayan, genellikle yaz gecelerinde tercih edilen üstü açık bir tür sinema çeşididir. Türkiye’de ilk kez 1914’te Erenköy’de Erenköy Açık Hava Sineması kurulmuştur. Geniş bir alana büyükçe bir ekran gerilir, bu ekran üzerine kullanılan ekipmanlar ile film yansıtılır.  Açık hava sinema görevlilerince koyulan sandalyelere oturulur ve temiz havada sinema izleme fırsatı yaşanır. Yıldızların eşliğinde ve açık havada çok keyifli bir deneyim yaşatır. Özellikle eski zamanlarda sıkça tercih edilmiş bir etkinlik türüdür. Küçük mahallelerde veya pek imkanı bulunmayan ilçelerde yapılan bu etkinlik, o dönemlerin en heyecanlı ve keyif verici aktivitesidir. Bu gelenek geri getirilmeye çabalanıyor. Özellikle dışarı rahatça çıkamadığımız pandemi günlerinde, açık hava sineması herkes için harika bir fikir olacaktır. Arkadaşlarla veya aileyle izlenen, sonrasında kritiği yapılan filmler kişiye çok keyif vermektedir. Maalesef ki açık hava sineması etkinlikleri sıkça düzenlenmiyor. Ancak siz bu etkinliği düzenlemek isterseniz dikkat etmeniz gereken kriterlerden ve açık hava sinema kiralama hizmetlerinden bahsedeceğiz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

AÇIK HAVA SİNEMASI MALZEMELERİ:

  • Projeksiyon perdesi kiralama
  • Projeksiyon cihazı
  • Aktif hoparlör sistemi kiralama
  • Minder ve sandalyeler

AÇIK HAVA SİNEMASI KİRALAMA ŞİRKETLERİ

Açık hava sineması kiralama hizmeti veren pek çok organizasyon şirketleri mevcuttur. Bütçenize ve kriterlerinize en uyan şirketi seçmeniz gerekmektedir. Tüm Türkiye’ye kurulum yapan açık hava sinema kiralama şirketleri size yardımcı olmaktadır. Bu deneyimi keyifli ve rahat bir hale getirmek için seçilen şirketin işine son derece özeniyor olması gereklidir. Aksi takdirde seyretmeye gelen kişilere karşı mahcup duruma düşülebilir.

AÇIK HAVA SİNEMASI KİRALANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

Seçilecek şirketin güvenilir olması ve önceki işlerine bakılması,

Seçilecek şirketin müşteri memnuniyeti araştırılması,

Gösterim yapılacak arazinin kira sertifikası olması,

Kaliteli ekipmanlar kullanılması,

İlgili personel hizmeti verilmesi,

Gerekli lisans ve sertifikalara sahip olması.

Fiyata nakliye ve kurulum gibi hizmetlerin dahil olup olmadığına bakılması,

Sinema sistemi kurulacak bölgenin ses ve ışık kirliliğinden uzak olması,

Sinema alanının kaçak ziyaretçilere karşı önlem alması,

Kullanılacak ekranın gergin, net ve açık renkte kullanılmasına dikkat edilmesi,

Ses sisteminin sesi net ve gür bir şekilde yansıtması,

Doğru projeksiyon sistemi kurulması,

Kurulacak arazinin eğimli olmaması,

Şirketin çevreye küçük kafeler veya kafeler yerleştirme hizmeti vermesi,

Kurulacak arazinin araç park etmeye izin vermemesi,

PROJEKSİYON KİRALAMA:

Açık hava sinemaları, toplantılar ve büyük organizasyonlarda kullanılacak olan projeksiyonlar, birçok şirket tarafından kiralamaya sunulmaktadır. Kiralama süresi genelde 24 saattir, süreyi uzatmak isterseniz şirketleri önceden bilgilendirmeniz gerekecektir. Projeksiyon kiralarken dikkat emeniz gereken kriterler çözünürlük kalitesi, görüntü aktarıcısı (usb, kablosuz), lamba ömrü ve tipidir.Açık hava sinemasında kullanılacak projeksiyonların kaliteli olması oldukça önemlidir.

SES SİSTEMİ KİRALAMA:

Açık hava sinemasında kullanılacak bir ses sisteminin kaliteli olması gereklidir. Ses sisteminin ses kalitesi, kurulacak bölgenin ekipmanla uyumlu olması, tecrübeli şirketlerden kiralanması, kullanılacak hoparlör sayısı en önemli kriterlerdir. Açık hava sinemasına uyumlu bir ses sitemi, bölgenin her yerinden duyulabilecek şekilde gür ve net olmalıdır.

Bu kiralama işlemleri için işini doğru yapan, güvenilir http://kiralikprojeksiyonankara.gen.tr/ organizasyon şirketimizden yararlanabilirsiniz.